Na okładkach kolorowych magazynów, portalach społecznościowych, w telewizji – wszędzie widzimy piękne, szczupłe ciała i uśmiechnięte twarze. Po części to wynik żmudnych ćwiczeń, w pewnej części genów. Ale wiele osób decyduje się na zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej, aby szybko, skutecznie i trwale osiągnąć zadowalające wyniki. Wybór bywa przytłaczający.

Wraz z ekspertami Kliniki Miracki postanowiliśmy przybliżyć najlepsze metody modelowania sylwetki.

Karboksyterapia, czyli CO2 vs cellulit

Karboksyterapia to leczenie za pomocą dwutlenku węgla. Jego niska inwazyjność, szybkość  wykonania i wysoka efektywność pozwalają na niezwykle szerokie spektrum zastosowania, od likwidacji cellulitu, poprzez leczenie rozstępów, po poprawę kondycji włosów. Dwutlenek węgla podawany jest podskórnie, silnie rozszerzając naczynia krwionośne oraz stymulując powstanie nowych kapilar. Dzięki temu zwiększona zostaje przepustowość naczyń, a tym samym są one stymulowane do intensywniejszej pracy. Dwutlenek węgla wstrzykiwany jest w tkanki przy pomocy małej igły. Zabieg trwa kilkanaście minut i może być powtarzany mniej więcej dwa razy w tygodniu. Potrzebne jest około 10-12 powtórzeń, po których można ocenić rezultaty kuracji i ustalić dalszy sposób postępowania. Karboksyterapia pozwala nie tylko na usunięcie cellulitu, lifting czy modelowanie sylwetki, lecz także usunięcie zmarszczek, cieni oraz tzw. „worków” pod oczami.

Modelowanie sylwetki lipofillingiem

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, czyli tzw. lipotransfer, jest stosowany od paru dekad. Wraz z rozwojem medycyny stało się jasne, że poza komórkami tłuszczowymi przeszczepiane zostają także komórki macierzyste, mające właściwości regeneracyjne. To jedna z najskuteczniejszych metod modelowania sylwetki. Uzyskanie materiału do przeszczepu najwyższej jakości jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalistycznych filtrów, umożliwiających usunięcie starych, niepełnowartościowych i uszkodzonych komórek. Ten rodzaj lipotransferu gwarantuje szybkie przyjęcie się i unaczynienie przeszczepionych komórek. Ponieważ komórki macierzyste charakteryzują się umiejętnością samoodnawiania, następuje nie tylko uzupełnienie ubytków w tkance, lecz także pobudzenie skóry do wytwarzania własnej. Ta metoda doskonale nadaje się na przykład do liftingu twarzy.

Modelowanie twarzy lipolizą iniekcyjną

To kolejny zabieg dla tych, którym niestraszne są igły, bo polega na miejscowym wprowadzeniu specjalnych substancji za pomocą zastrzyków, które powodują likwidację komórek tłuszczowych. Lipoliza iniekcyjna pozwala na szybkie i zarazem mało inwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej. Zabieg opiera się na wykorzystaniu działania między innymi fosfatydylocholiny PPC, która jest lecytyną – fosfolipidem, uzyskiwanym z soi – oraz deoksycholanu sodu – podstawowego składnika soli kwasów żółciowych, redukujących tkankę tłuszczową. Po zabiegu proces usuwania komórek tłuszczowych przebiega naturalnie. W tym czasie wskazane jest picie dużej ilości płynów, masaż limfatyczny oraz aktywność fizyczna. Lipolizę przeprowadza lekarz, który za pomocą cienkiej kaniuli przeprowadza serię zastrzyków, powodując kontrolowany, lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Dzięki temu adipocyty pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą z krwi do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane. Zabieg trwa około 15 minut.

Lekarz wybierze najlepiej

Często o sukcesie zabiegów modelowania sylwetki decyduje precyzyjne dobranie zabiegów w kompleksową terapię skojarzoną. Najlepszy efekt osiągniemy dzięki ułożeniu wspólnie z lekarzem pełnego planu terapii modelowania sylwetki. Dlatego też warto korzystać z usług klinik dysponujących dużymi możliwościami zabiegowymi, jak warszawska Klinika Miracki, której eksperci zapraszają do kontaktu w celu dobrania najlepszych technik modelowania sylwetki.