thanaporn-clinic_3
 

Artykuł partnera

Wraz z upływem lat nasza skóra traci jędrność. Organizm produkuje mniej kolagenu, przez co zmniejsza się elastyczność skóry. Brak wysiłku fizycznego, szybki wzrost lub spadek masy ciała to dodatkowe powody jej wiotczenia. Czy można przeciwstawić się temu problemowi? Jak przywrócić swojej skórze naturalną jędrność?

Co zrobić, by jak najdłużej zachować jędrną skórę?

By utrzymać sylwetkę w dobrej kondycji, potrzeba wiele samodyscypliny i systematyczności. Należy zdrowo się odżywiać, prowadzić aktywny tryb życia, pić dużo wody mineralnej, a oprócz tego korzystać z kremów pomagających utrzymać elastyczność skóry. Bardzo często albo nie mamy na to czasu (nieraz też ochoty), albo nie posiadamy odpowiedniej wiedzy z zakresu kosmetologii. Nasza skóra traci na jędrności, a domowymi sposobami ciężko ją przywrócić. Warto więc zgłosić się do specjalistów, którzy pomogą nam z tym problemem i dobiorą odpowiednie zabiegi kosmetyczne. Jednym z ciekawych rozwiązań problemu braku jędrności skóry jest mezoterapia bezigłowa.

Czym jest mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia bezigłowa jest nieinwazyjnym zabiegiem, który polega na wtłaczaniu w skórę aktywnych składników (specjalnych koktajli odżywczych), wykorzystując prąd zmienny. Terapia jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna. Wykorzystywane przy niej napięcie prądu jest niewielkie i nieodczuwalne. Jego zadaniem jest przede wszystkim pobudzanie i stymulowanie tkanek skóry. Zastosowany prąd poprawia krążenie i otwiera mikrokanaliki, dzięki czemu aplikowane składniki odżywcze wchłaniają się szybciej, głębiej i lepiej – tłumaczą eksperci z Anlaya Day Spa.

Co daje mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapię bezigłową stosuje się głównie w celach ujędrniająco-regenerujących. Zabieg ten pomaga pozbyć się cellulitu, redukuje rozstępy i ziarninowanie naskórka. Ponadto poprawia ogólny stan skóry – ujędrnia ją, nawilża i wygładza.

Po zabiegu

Zabieg nie wywołuje żadnych efektów ubocznych. Już po pierwszej sesji widoczne są pierwsze oznaki poprawy stanu skóry – powoduje to natychmiastową poprawę samopoczucia i podnosi samoocenę pacjentki.

Zalecenia i przeciwwskazania

Ilość i częstotliwość zabiegów dobierana jest bezpośrednio do indywidualnych potrzeb pacjentki. Zazwyczaj jest to kilka zabiegów w odstępach 2-3 tygodni.

Z mezoterapii bezigłowej muszą zrezygnować:

  • kobiety w ciąży,
  • osoby z problemami skórnymi,
  • osoby posiadające metalowe implanty czy rozrusznik serca.

Poza wymienionymi zastrzeżeniami zabieg ten jest przeznaczony dla każdego.

Więcej informacji o zabiegu mezoterapii bezigłowej można znaleźć na stronie: http://www.anlaya.pl/pielegnacja-ciala/ujedrnianie-i-modelowanie-ciala/mezoterapia-beziglowa/.