trening fitness
 

Chcesz być fit? Podążać za najnowszą modą? Czasami sprawdzone metody po prostu działają, trzeba zabrać się do roboty. Tak jest w przypadku treningu fitness.

Trochę ruchu? Po co mi to.

Zobacz w jaki sposób zmieniły się nawyki dzieci w ostatnich latach. Wracając ze szkoły od razu lecą na komputer, konsolę albo przed telewizor. Czy jesteśmy skazani na społeczeństwo, które nie chce się ruszać? Na szczęście z pomocą przychodzi moda, która przyszła do nas z zachodu. Jest to moda na bycie fit. Nie ukrywam, że wysyp trenerów jest ryzykowny i kuriozalny. Większość z nich nie ma pojęcia co robi. Ich pomysł na trening fitness może bawić. Jednak sama moda i to, że ludzie rzeczywiście motywują się do działania, jest zjawiskiem jak najbardziej pożądanym. Oczywiście istnieje szansa na to, że ktoś się po prostu uszkodzi, ale lekkie treningi nie powinny sprawiać problemów.

Jeść czy ćwiczyć?

Właściwie odpowiedź brzmi – obie rzeczy jednocześnie. Kwestia tego, że bez diety będzie nam bardzo ciężko osiągnąć pożądane rezultaty. Słyszeliście powiedzenie – brzuch robi się w kuchni? Nie wzięło się z niczego. Rzeczywiście to co jemy ma wpływ na to jak wyglądamy.

Nie bierzcie się jednak za diety typu 1000kcal bo zrobicie sobie krzywdę. Kwestią jest lekkie ucięcie kalorii w stosunku do tego co spalamy na dzień.

Jeżeli trenujemy to musimy skądś czerpać energię. Nieistotne czy to trening cardio, trening fitness czy też typowo siłowy. Stosując dietę, musimy dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Jeżeli lubimy podjadać słodycze lub inne średnio zdrowe produkty. To niech to nie będzie więcej niż 30% tego co zjadamy w ciągu dnia.

Jaki trening fitness będzie dla mnie odpowiedni?

To nie jest tak, że na rynku panuje dziura i nie ma z czego wybierać. Nawet zapisując się na siłownię, jesteśmy w stanie wybierać z ogromnej ilości zajęć. Dlatego sprawdzaj. Jeżeli czegoś nie spróbujesz to nie oceniaj, ponieważ może się okazać, że sprawi Ci to przyjemność. Dlatego początkujący mogą udać się na zumbę, zajęcia fitness lub inne pracujące nad całym ciałem. Moim zdaniem błędem jest pójście na siłownię bez planu lub wsparcia kogoś bardziej doświadczonego.

Jest istotne to co trenujemy, jak to robimy i ile czasu poświęcamy na regenerację. Mimo tego nawet proste treningi fitness dają radę.

Czy filmy na Youtube pomogą? Tak, o ile odsiejemy z nich pseudospecjalistów. Z mojej strony mogę życzyć powodzenia wytrwałym. Ponieważ motywacja to zapalnik, a dyscypliną możemy utrzymać żar naszego zapału. Do roboty!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vlqRIw6yYO8[/youtube]