Daniel Dhers trains during the X Games in Barcelona, Spain on May 17th, 2013 // Quique Garcia / Red Bull Content Pool // P-20130517-00171 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //
 

Zawody X-Games to coroczna impreza sportów ekstremalnych, w tym BMX. Cieszy się ogromną popularnością na terenie USA, oraz wśród entuzjastów adrenaliny z całego świata. Wielu młodych ludzi, po obejrzeniu transmisji, z tego konkursu podejmuje decyzję, że zacznie jeździć na BMX-ie. Widziałeś X-Games i szukasz BMX’a na start? Chcesz rozpocząć przygodę ze sportem wyczynowym? Jeśli lubisz sporty wyczynowe to bardzo dobry wybór!

Transmisje z zawodów warto obejrzeć, choćby w popularnym serwisie video. Poniżej podpowiadamy, pod jakim hasłem szukać konkretnego typu akrobacji rowerowych z X-Games.

W jakich kategoriach odbywają sie zawody?

park – jest to jazda na terenie skateparku; konkurencja na czas, której celem jest wykonanie efektownego i widowiskowego przejazdu przy wykorzystaniu umiejscowionych na torze przeszkód

dirt jumping – to nic innego jak skoki na tak zwanych hopach; zawodnicy podczas jednej konkurencji wykonują od 3 do 5 ewolucji. Ewolucje wykonywane są na sztucznie stworzonych hopkach.

vert – w tej konkurencji liczy się przede wszystkim wysokość skoku oraz technika wykonywanych podczas skoku tricków. Trwa dokładnie minutę, obydwa się na rampie.

big air – jak sama nazwa wskazuje dotyczy jednego skoku. Musi być on jak najbardziej widowiskowy. Dla doświadczonego zawodnika kilkudziesięciometrowy skok to żaden problem.

Jak rozpocząć własną przygodę z BMX?

Rowery wykorzystywane w uznanych zawodach mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Dla amatora sportów ekstremalnych, który jeszcze nie wie, czy jego zamiłowanie do rowerów przetrwa więcej niż sezon polecane są raczej tańsze, bezpieczne egzemplarze rowerów wyczynowych w przystępnych cenach. Kupując wyczynowy rower warto zobaczyć czy będzie dla użytkownika wystarczająco wygodny. np mieszkając w Katowicach odwiedź sklep rowerowy Katowice. Zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy. Dobrym wyborem, kiedy szukasz profesjonalnego miejsca, jak sklep z rowerami Katowice jest postawienie na sprzedawcę, który ma w swojej ofercie sprzęt popularnej marki Merida. Posiada ona 3 modele BMX’ów, które zadowolą nawet zaawansowanych miłośników jazdy ekstremalnej na BMX’ie.

Artykuł powstał we współpracy z www.bikeatelier.pl.