ubezpieczenie podrozne
 

Wszyscy wiedzą, że podróże kształcą. Warto podróżować, zwiedzać nowe miejsca, poznawać świat. Dobrze jeśli jest to turystyka aktywna połączona ze sportem, ze zwiedzaniem. Wówczas wniesie wiele dobrego do naszego życia.

Przed podróżami warto się w prawidłowy sposób zabezpieczyć. I nie mowa tutaj tylko o zapewnieniu dobrego hotelu, transportu czy przewodnika. Przede wszystkim warto zadbać o bezpieczeństwo finansowe podczas wyjazdu. Zapewni nam to ubezpieczenie podróżne. Uchroni ono przed finansowymi skutkami nieszczęśliwych wypadków na które nie mamy wpływu. Podczas podróży nawet w te bezpieczne rejony świata może się przytrafić przykry wypadek. Może to być wypadek samochodowy, kradzież, wypadek podczas uprawiania sportu.

Oczywiście bezsprzeczny jest fakt, iż obywatel Polski na terytorium Unii może uzyskać pomoc, która jednak jest ograniczona do poziomu bezpłatnego lecznictwa w państwie w którym przebywamy. Aby móc z niej korzystać przed wyjazdem należy wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Karta nie zapewnia jednak pełnej ochrony. Niestety prawo unijne pozostawiło lukę w kwestii transportu osoby poszkodowanej do miejsca zamieszkania bądź dalszego leczenia. Może więc to osobie poszkodowanej nastręczać trudności finansowych. Tą lukę znakomicie wypełniają ubezpieczenia podróżne, które oferują szeroki zakres ubezpieczenia. Można wybrać zakres podstawowy bądź rozszerzony. To on ilości wybranych elementów do polisy zależy jej cena. Warto dobrze przemyśleć wybór i wybrać pakiet dla siebie optymalny.

Ubezpieczenie podróżne może zawierać takie elementy jak:

  • ubezpieczenie bagażu- przydaje się w sytuacji gdy bagaż zostanie skradziony, uszkodzony lub też na przykład zgubiony przez przewoźnika. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia można znaleźć szczegółowe informacje na temat odpowiedniego zabezpieczenia bagażu.

  • Odpowiedzialność cywilna (OC) Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni przed koniecznością zapłacenia odszkodowania osobie, której wyrządziliśmy szkodę.

  • NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków)- Jest niezwykle ważnym elementem polisy gdyż przedmiotem ubezpieczenia są tutaj następstwa nieszczęśliwych wypadków polegające na uszkodzeniu ciała w wyniku czego następuje trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego.

  • koszty ratownictwa oraz poszukiwania, jak również transportu medycznego do kraju- ubezpieczenie pokryje te wydatki, a jak wspomnieliśmy tego nie zapewnia EKUZ.

  • ubezpieczenie na wypadek działań wojennych,aktów terroru, zamieszek – niestety coraz częściej mogą się przytrafić te sytuacje nawet w pozornie bezpiecznych krajach.

Ubezpieczenia podróżne oferowane są w formie pakietowej. Każdy ma możliwość wyboru optymalnego dla siebie pakietu. Polisy są oferowane najczęściej na krótki okres dwóch tygodniu. Tyle przeciętnie trwają wyjazdy urlopowe. Istnieje możliwość przedłużenia ubezpieczenia do roku czasu, wtedy ochrona obejmuje wyjazdy zagraniczne trwające do 30 dni.

Można wykupić ubezpieczenie podróżne online na stronie http://nrnf.pl/ co jest dużym ukłonem w stronę klienta. Firma ta dba o cenny czas klienta dlatego umożliwia mu szybkie i bezproblemowe wykupienie polisy bez wychodzenia z domu.

Szykujesz się na urlop? Wykup ubezpieczenie podróżne!