OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 

Artykuł partnera

Budowanie masy mięśniowej to marzenie niejednego mężczyzny, który kieruje swoje kroki w stronę siłowni. W celu uskutecznienia tego procesu zalecane jest stosowanie różnych rodzajów suplementacji, która pomoże w budowaniu masy. Produkty suplementujące przyspieszają proces budowy mięśni oraz dostarczają organizmowi dodatkowego paliwa, dzięki czemu cały proces budowy mięśni jest szybszy i bardziej efektywny. Wobec tego, jakie produkty poleca się do stosowania w przypadku kształtowania wymarzonej sylwetki?

Jednym z najbardziej popularnych jest kreatyna, która naturalnie występuje chociażby w wołowinie. Kreatyna magazynuje się w komórkach człowieka i bierze udział w syntezie białek, przez co zapewnia wzrost tkanki mięśniowej. Jest również bardzo bezpieczna, jeżeli tylko będzie stosowana wedle zalecań producenta – dotyczy to zresztą wszystkich suplementów i odżywek.

Równie popularne są odżywki białkowe, które dostarczają naszemu organizmowi protein w wysokiej jakości. Takie substancje nie tylko wspomagają budowę mięśni, ale głównie ich regeneracje. Takie odżywki białkowe mogą mieć różny skład, aczkolwiek ich działanie będzie takie samo, także możemy wybrać taki produkt, który najbardziej będzie nam pasował pod względem tolerancji organizmu. Niektórzy mogą nie tolerować mleka, więc lepszy będzie wybór takiej odżywki z koncentratu kurzego jaja.

Nieco inaczej działa beta alanina, gdyż hamuje ona kataboliczne reakcje w naszym organizmie, które zawsze powstają po wysiłku fizycznym. To bardzo ważne, aby nasz organizm miał kontrolę nad tymi reakcjami, gdyż nie pomagają one w budowie masy mięśniowej. Ponadto, beta alanina wykazuje działanie wspomagające rozwój masy mięśniowej, dlatego też poleca się łączenie jej z kreatyną.

Wymieniliśmy kilka podstawowych substancji suplementujących, którymi warto się zainteresować. Gdzie powinniśmy ruszyć po takie produkty? Odżywki Katowice posiadają w wielu swoich sklepach, lecz najlepiej wybrać tylko i wyłącznie te sprawdzone, działające na rynku wiele lat z dobrą renomą. Dobrze opiniowane sklepy internetowe również mogą stanowić dobre źródło zaopatrzenia w produkty suplementujące, więc możliwości jest całkiem sporo.