street workout ćwiczenia
 

Słyszałeś już o street workout? Świetnie! Mam masę powodów dla których powinieneś go trenować. Pokażę Ci jak ćwiczyć street workout i jaki plan zastosować.

Jak zacząć przygodę ze street workout

To z pewnością jeden ze sportów zyskujących na popularności. Bardzo dobrze ponieważ do treningu potrzebujemy bardzo mało sprzętu. W praktyce wystarczy nam drążek do podciągania i przede wszystkim dużo chęci. Street workout polega jednak nie tylko na podciąganiu. To trening wykorzystujący masę naszego ciała. Oczywiście zaawansowani mogą się dociążyć dodatkowymi kilogramami, ale nawet początkujący sobie poradzą. Najważniejsza jest technika, trzeba nad nią ciągle pracować. Nie martw się, że nie poradzisz sobie z tym treningiem. W internecie można kupić specjalne gumy gimnastyczne, które pomogą Ci już na samym początku.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mzMTeIfQt88[/youtube]

Street workout ćwiczenia

Street workout w zamyśle jest prosty, ale niezwykle skuteczny. Regularny trening może przynieść na prawdę zadowalające efekty. Nie zapominaj jednak o rozgrzewce! Tutaj też łatwo o kontuzję dlatego musisz na to zwrócić szczególną uwagę. W praktyce istnieją różne skuteczne rozgrzewki dlatego mamy z czego wybierać. Ćwiczenia street workout są w stanie niesamowicie spompować mięśnie, dlatego bierz pod uwagę rozciąganie.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Nt7-LPUJt-c[/youtube]

Taka rozgrzewka sprawdzi się też do treningu kalisteniki, który w praktyce jest tym samym co street workout.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AcSoDgedBZg[/youtube]

Przykładowy trening może być bardzo prosty:
– rozgrzewka
– 5x pompki diamenty
– 4x podciągnięcia nachwytem
– 6x dipy
– 5x pompki z nogami na skrzyni
– 5x pompki tradycyjne
Powtarzamy serie do upadłego.

Jak już wspominałem technika jest niezwykle istotna. Najlepiej znaleźć grupę street workout trenującą w pobliżu. Społeczność Street Workout Polska to najliczniejsza grupa, koniecznie ich odwiedź.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YAfkE5dX3ag[/youtube]

Plan treningowy street workout

Biorąc pod uwagę mnogość ćwiczeń street workout możemy sami układać własne plany treningowe. Jeśli jednak nie mamy na nie pomysłu to tutaj znajdziemy przykładowy plan treningowy dla początkujących. Wszystko z głową. Staraj się pytać o rady bardziej doświadczonych osób. Mogą wychwycić Twoje błędy dzięki czemu szybciej się rozwiniesz. Street workout jest też dobry dla kobiet więc spokojnie mogą trenować i nabierać ładnych kształtów. Ćwiczenia street workout najlepiej wykonywać 3-4 razy w tygodniu. Wtedy efekty są gwarantowane. Nie zapominajmy też o nogach.

 

parki street workout

park street workout Czechy

Parki do trenowania street workout

W Polsce w planie jest sporo parków. Natomiast te, które niedawno powstały dostarczają właściwie wszystkiego co potrzeba. Przykładem jest street workout park z parku lotników w Krakowie. Możesz zobaczyć na fanpage Street Workout Park parki z Polski i zagranicy.

Jaka dieta przy trenowaniu street workout

Dieta tak jak w przypadku treningu siłowego. Musi uwzględniać nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Jeżeli chcemy przybierać na masie to najlepiej dorzucić do niej 200-400kcal. Jeśli to redukcja, ucinamy i dorzucamy trening aerobowy. To wyczerpujące ćwiczenia dlatego potrzebujemy energii do ich wykonywania. Jedzmy regularnie najlepiej 5 posiłków na dzień.