banany
 

Banany zazwyczaj mają około 88 kalorii na 100 g. Powinniśmy się jednak zastanowić co kryje się pod jego skórką. Druga sprawa to kaloryczność suszonych. Druga sprawa to kaloryczność suszonych. Średni banan waży około 120 g więc wychodzi jakieś 115kcal na sztukę. Powstało wiele mitów wokół tych owoców. Niektóre zabawne, a inne z kolei zupełnie niepoważne.

Mity na temat bananów

Najpopularniejszy jest taki, że są bardzo tuczące. Nie są aż tak, ale mimo wszystko warto ich unikać w diecie na redukcji, w której chcemy osiągnąć szybkie rezultaty. Kwestia tego ile ich zjemy. Kalorie w nich zawarte można szybko spalić. Jednak nie ma co przesadzać. Posiadają wysoki indeks glikemiczny co oznacza tyle, że istnieje ryzyko, że szybko staniemy się znowu głodni. Wiele zależy od naszego zapotrzebowania na kalorie. Jeżeli dużo ćwiczymy to oczywistym jest, że możemy więcej spalić.

Według statystyk zjadamy średnio 6kg bananów rocznie.

Drugi mit dotyczy tego, czy czarne końcówki bananów są szkodliwe. Niektórzy twierdzą, że śmiertelne… Z tą końcówką jest tak, że to idealne środowisko do rozwoju chorobotwórczych pasożytów. A przynajmniej tak twierdzą osoby, które węszą spisek 😉 W zasadzie chodzi im o lamblie, z tym, że to jedna z chorób dotyczących brudnych rąk. Więc wychodzi na to, że problemem jest brak higieny, a nie końcówka banana. Druga sprawa to to, że te bakterie nie mają jak dostać się do środka owocu. Możemy spać spokojnie, mimo wszystko warto myć owoce, szczególnie te pozbawione skórki. Jeżeli jednak chcesz się czuć bezpiecznie, to urwij tą końcówkę, rozwiążesz swój problem.
banan

Ile kalorii ma banan bez skórki

To jest tak odkrywcze pytanie, że zacząłem się z niego śmiać. Wyobrażając sobie jak ktoś je banana ze skórką… Dlatego pominę ten temat. Mimo wszystko moim zdaniem i z doświadczenia wynika, że nie powinniśmy objadać się owocami po południu. Cukry w nich zawarte mogą tuczyć, jeśli nie potrafimy się opanować 😉 Jedząc je wcześniej organizm będzie miał czas na strawienie ich w ciągu dnia.

Ile kalorii ma banan suszony

100g suszonych bananów to około 350kcal, sporo. Dlatego uważajmy jak się za nie bierzemy. Garść takich bananów waży około 30g. Jednak to dobry dodatek do śniadania. Jeżeli robimy płatki lub omlet z płatków i jajek, można je dorzucić.

Jeśli następnym razem będziesz zastanawiać się ile waży banan to pamiętaj, że średnio to około 120g.

Na koniec świetny przepis na koktajl z banana i chudego twarogu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Fgiq8w8GryQ[/youtube]