Kosmetyki odchudzające
 

Artykuł partnera

Umówmy się – nie wszyscy są zadowoleni ze swojej figury. Jednym brakuje motywacji, inni nie mają czasu, a jeszcze ktoś po prostu rezygnuje z ćwiczeń, nie widząc zadowalających efektów. Co robić, kiedy mało napięta skóra, cellulit czy szorstkość naskórka powodują, że jesteśmy z siebie coraz mniej zadowoleni? Warto skorzystać z produktów odchudzających.

Pomocne specyfiki

Wielu niezbyt wytrwałym osobom może przyjść z pomocą stosowanie kosmetyków odchudzających. Żele, balsamy i koncentraty działają poprzez przenikanie przez naskórek i stymulację lipolizy, czyli procesu, który rozbija tłuszcze w komórkach skóry. Istnieje kilka aktywnych składników o działaniu odchudzającym, ale przede wszystkim antycellulitowym. Najbardziej znany z nich to kofeina, która aktywizuje komórki i jest nawet określana jako “spalacz tłuszczu”. Produkty, o których mowa, kilka lat temu zdobyły oszałamiającą popularność i na dobre zagościły w ofercie większości sklepów drogeryjnych. Do dyspozycji mamy żele, peelingi, balsamy, oliwki, koncentraty, maski i musy. Nie ma mowy o utracie nadwagi i o drastycznych zmianach na wadze – należy pamiętać, że kosmetyki  niosą głównie wartość pielęgnacyjną. Czasem zdarza się, że zdeterminowani, gotowi na zmiany i zdesperowani ludzie szukają wyjścia z sytuacji tam, gdzie trudno o zdrowe rozwiązania. Zewnętrzne preparaty nanoszone na skórę nie są jednak szkodliwe, ich działanie jest szczegółowo opisane na opakowaniu i przed pierwszym użyciem kosmetyku każdy potencjalny użytkownik powinien zapoznać się z tymi informacjami.

Kosmetyki to nie wszystko

Nie można się więc łudzić, że kosmetyki odchudzające pomogą w walce z kilogramami, ale na pewno mogą zmienić wygląd sylwetki. Napięcie skóry, zmniejszony cellulit, wymodelowane i napięte partie brzucha, ud i pośladków to dla wielu kobiet bardzo ważne zmiany. Oczywiście stosowanie tego typu preparatów powinno być połączone z ćwiczeniami i zbilansowaną dietą. Wówczas szybko zauważymy efekty naszej pracy, a żaden z nich nie ustąpi wraz z kilkudniową przerwą w stosowaniu kosmetyków. Zdarza się, że producenci obiecują użytkowniczkom naprawdę wiele. Zgubione centymetry w talii i udach są być może przesadą, ale korzyści, które może przynieść stosowanie preparatów odchudzających i tak robią spore wrażenie. Główne pole działania takich produktów to walka z cellulitem oraz ogólna poprawa stanu skóry, czyli nawilżenia, napięcia i elastyczności. Brzmi świetnie, prawda?

Zbilansowana pielęgnacja

Chcąc osiągnąć jak najlepszy rezultat stosowanych kosmetyków, warto sięgnąć po uzupełniające się zestawy – na rynku są dostępne między innymi żele pod prysznic i balsamy oraz masażery z oliwkami. Ważnym elementem kuracji pielęgnacyjno-odchudzającej jest właśnie masaż wybranej partii ciała, który wzmacnia stymulowane przez kosmetyk procesy i ujędrnia skórę. Każdy, kto oczekuje szybkich efektów powinien zastanowić się także nad odpowiednim dla siebie trybem stosowania produktu, który będzie odpowiadał określonemu stylowi życia. Jednym łatwiej jest stosować kosmetyk rano, innym wieczorem. Jednak bardzo ważne, by pamiętać, że każdy produkt należy stosować zgodnie z wyznacznikami opisanymi na opakowaniu. Tylko wówczas będzie można oczekiwać obiecywanych przez producenta rezultatów. Wobec tego, jeśli opakowanie sugeruje, by nakładać balsam dwa razy dziennie i łączyć aplikację z masażem, postarajmy się, by codziennie znaleźć chwile na tę czynność – choćby dlatego, by mieć pewność, że włożony przez nas trud może zaowocować naprawdę satysfakcjonującym efektem.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Odwiedź stronę internetową marki Garnier – o produktach odchudzających.

Działanie produktów odchudzających