bakterie_probiotyczne_schemat
 

Artykuł partnera

Mimo, że słowo to często pojawia się zwłaszcza w reklamach, wiele osób w dalszym ciągu nie wie, co to są probiotyki. Otóż probiotyki, to pożyteczne bakterie, które znaleźć możemy w przewodzie pokarmowym. Utrzymują one sprzyjającą zachowaniu zdrowia florę bakteryjną. Bakterie zwane probiotykami usprawniają trawienie oraz poprawiają odporność organizmu.

Bardzo często naturalne probiotyki zalecane są po kuracji antybiotykowej. Nie wszystkie bakterie wpływają pozytywnie na nasze zdrowie, zazwyczaj wymienia się określone grupy, które uznać możemy za pożyteczne. Probiotyki odbudowują prawidłową mikroflorę jelit, dlatego pomagają w przypadku kuracji antybiotykowej oraz biegunce. Wpływają również pozytywnie na występujące zaparcia i wzdęcia

.
Probiotyki występują w takich przetworach mlecznych, jak jogurty czy kefiry. Oprócz wymienionych naturalnych źródeł probiotyków, możemy również zakupić probiotyki w aptece. Probiotyki przylegają do ściany jelit, chroniąc je przed bakteriami gnilnymi oraz chorobotwórczymi. Zakwaszają również środowisko jelit. Uznawane są za mikroorganizmy. Zazwyczaj są to pałeczki kwasu mlekowego, które wspomagają florę bakteryjną i przywracają jej równowagę, chroniąc organizm przed złymi bakteriami. Probiotyki znajdują się w suplementach diety, ale i w naturalnych produktach priobotycznych. Te występujące w produktach żywnościowych, nazywamy probiotykami naturalnymi. Oprócz wcześniej wspomnianych produktów pochodzenia mlecznego, dodać możemy jeszcze zsiadłe mleko oraz maślankę.

Jeśli jesteście ciekawi co może zaburzyć równowagę naszej mikroflory, to warto zaznaczyć, że może ona ulec zmianom pod wpływem różnych czynników, takich jak stosowanie antybiotyków, radioterapii, zakażeń bakteryjnych, wirusowych, stresu i złej diety. Wszystko to wpływa na delikatną homeostazę człowieka i może ją zaburzyć. Z tej przyczyny, jeśli pragniemy zachować pełnię sił, warto zażywać probiotyki. Warto dodać, że nazywane są również niekiedy żywymi bakteriami, występują również w salami, serach czy kiszonej kapuście. Coraz większą popularnością cieszą się również naturalne probiotyki w kapsułkach. Więcej informacji na temat probiotyków w kapsułkach uzyskają Państwo wchodząc na stronę http://biowitalni.pl.