muesli-699381_1280
 

Po takim posiłku szybko pojawi się głód, co będzie skutkować jedzeniem niezdrowych przekąsek. Jeżeli będzie to tylko kawa, tym bardziej nie wytrzyma się do obiadu.

Kto powinien jeść musli?

Musli to doskonała opcja właściwie dla każdego. Kompozycję płatków oraz orzechów mogą spożywać dzieci, młodzież, i również zapracowani dorośli, jacy nie mają czasu na długie przyrządzanie pokarmów. Musli to zastrzyk siły, jaki pomaga nam odpowiednio zacząć dzień.

Pyszne muesli na śniadanie

Należy rano zjeść coś bardziej treściwego, aby zapewnić organizmowi siły oraz aby zaczęła dobrze działać przemiana materii. Jeżeli ktoś musi bardziej się starać, aby mieć szczupłą figurę, tym bardziej nie może lekceważyć śniadania. Chętnie przygotują sobie musli na śniadanie chociażby te osoby, jakie nie lubią rano nic jeść. Jest to niezwykle smaczny posiłek, i w dodatku są duże jego rodzaje. Jego podstawa to płatki zbożowe z owocami, do których można dodać również pozostałe składniki np. rodzynki lub orzechy. To wszystko można połączyć z jogurtem lub z mlekiem.

Płatki śniadaniowe – doskonałe na śniadanie

Miseczka musli to sycący oraz pełnowartościowy posiłek. Z samego rana dostanie się dużą dawkę siły. Jeżeli zjadło się taką porcję, aby się najeść, to starczy ona do obiadu. Każdy ma różne zapotrzebowanie kaloryczne, należy to uwzględnić. Jeżeli jest ono duże, to porcja musli musi być większa, i do płatków zbożowych należy dodać więcej dodatków. Jeżeli się zje oraz szybko odczuje głód, znaczy to, iż posiłek był za mało kaloryczny. Musli z płatkami oraz owocami to spora dawka węglowodanów. Są one potrzebne do prawidłowej pracy umysłu.

Jestem na diecie. Mogę jeść musli?

Niewątpliwie, iż tak. Musli jest bogate w witaminy oraz pozostałe elementy wzmacniające. Błonnik przyśpiesza pracę jelit. Dzięki niemu szybciej doświadczamy poczucia sytości. Najprościej rzecz biorąc błonnik przyśpiesza nasze odchudzanie. Nim sięgniemy po musli ze sklepowej półki powinniśmy dokładnie przeczytać etykietę. Po pierwsze 100 gramów wybranej kompozycji nie winno mieć więcej aniżeli 400 kalorii. Unikajmy słodzonych płatków. Unikajmy tych, w jakich odnajdziemy płatki oblane czekoladą. One z pewnością nie będą służyć naszej sylwetce.