aerobik
 

Artykuł partnera

Aerobikiem nazywamy trening polegający na dynamicznych ćwiczeniach wykonywanych w rytm muzyki. Jego zadaniem jest dostarczenie tlenu do komórek naszego organizmu. To przyjemna i bardzo korzystna dla naszego ciała forma aktywności.

Jak wyglądają zajęcia aerobiku?

Podczas zajęć instruktor pokazuje nam i uczy nas ruchów, które później musimy naśladować. Wszystkie z nich wykonujemy w rytm muzyki. Trening prowadzony jest w grupie. Łączy w sobie intensywne ćwiczenia ruchowe z siłowymi i rozciąganiem.

Jakie są jego zalety?

Taka forma ćwiczeń ma naprawdę dużo zalet. Jeśli uczestniczymy w treningach systematycznie, to poprawi się wydajność naszego układu oddechowego i krążeniowego. Wzmacniana jest siła mięśni, ich elastyczność, stajemy się bardziej sprawni, rozciągnięci. Aerobik sprawia, że zmniejsza się ciśnienie krwi, ilość cholesterolu ryzyko cukrzycy, chorób serca. Wpływa korzystnie na nasz układ odpornościowy, więc jesteśmy mniej podatni na infekcje. Zapobiega osteoporozie i utracie jędrności ciała. Pozwala na dłużej zachować zdrowie. To oczywiście również korzyści dla ciała. Ćwiczenia tego typu pomogą nam zgubić zbędne kilogramy i zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. Dzięki nim modelujemy ciało i pozbywamy się cellulitu. Z pewnością pomoże on nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę! Podczas takich ćwiczeń wydzielane są hormony szczęścia – endorfiny, więc bardzo korzystnie wpływają na nasz nastrój. Aerobik poprawia samopoczucie i sprawia, że mamy więcej chęci do życia. To idealna forma aktywności dla osób zestresowanych, które straciły energię i chcą zrobić coś dla siebie.

Aerobik to ćwiczenia w grupie, co samo w sobie jest dużą zaletą. Instruktor i ludzie wokół motywują nas, przez co wykorzystujemy wszystkie swoje możliwości. Poza tym, w grupie raźniej!

Aerobik jest przyjemnym treningiem, który zapewni nam dawkę energii i dobrą zabawę. To świetna forma aktywnego relaksu. Oferty klubów fitness znajdziesz na lavito.pl. Znajdź coś dla siebie i zarezerwuj wejście online!