bieżnia
 

Kochasz aktywnie spędzać czas? Lubisz biegać? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad zakupem bieżni, to tutaj znajdziesz 5 powodów, dla których warto ją mieć. Po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz już mieć żadnych wątpliwości.

5 zalet bieżni do biegania

 • Bieżnia jest bezpieczna dla stawów

Prawidłowa technika biegu na bieżni sprawia, że taki trening jest bardziej bezpieczny dla naszych stawów, niż bieganie w terenie. Dzieje się tak, ponieważ podczas biegu na bieżni jej pas lekko ugina się pod ciężarem biegacza. Tym sposobem amortyzuje nadmierne obciążenie bioder i kolan. Taki trening umożliwia wzmocnienie mięśni bez nadwyrężania stawów.

 • Bezpieczeństwo

Biegając na bieżni jesteśmy bardziej bezpieczni niż podczas biegania w terenie. Tutaj nie ma ryzyka poślizgnięcia się na zamarzniętej kałuży. Co więcej, zawsze czujesz się bezpiecznie bo jesteś we własnym domu. Dzięki temu nie musisz biegać po ciemnym parku lub leśnej ścieżce.

 • Zaoszczędzisz cenny czas

Kiedy pogoda nie sprzyja bieganiu, a chcielibyśmy bardzo biegać i nie mamy bieżni w domu, to co robimy w takiej sytuacji? Wtedy musimy jechać na siłownię, która nie zawsze jest w pobliżu. Przez to tracimy mnóstwo czasu na dojazd na siłownię. Kiedy mamy bieżnie w domu, nie musimy nigdzie jechać. Po prostu wchodzimy na bieżnię i biegniemy.

 • Ćwiczymy kiedy chcemy

Bieżnia w domu to prawdziwy luksus. Ćwiczymy wtedy, gdy mamy tylko na to ochotę. Nie przeszkodzi nam w tym śnieżna, mroźna, czy deszczowa pogoda. To idealny sposób na bycie w dobrej formie przez cały rok.

 • Na bieżni trenujesz jak zawodowiec

Czy wiesz, że zawodowi biegacze dla urozmaicenia swoich treningów również ćwiczą na bieżni w zamkniętych pomieszczeniach? W okresie wiosenno-letnim również możesz skorzystać z ich taktyki.

Dodatkowy bonus dla maratończyków

Lubisz miejskie maratony? Jeśli tak, to dobrze wiesz o tym, że do nich trzeba się bardzo dobrze przygotować. Na bieżni masz taką możliwość, tutaj treningów nie popsuje Ci pogoda. Wybierając bieżnię z regulacją konta nachylenia, możemy uzyskać efekt biegu pod górkę i z górki.

Zanim kupisz bieżnię, sprawdź co jest w niej najważniejsze

 • Marka

Warto kupować produkty znanych firm, takich jak na przykład: Hop-sport. Na stronie producenta hop-sport.pl znajdziesz wysokiej jakości bieżnie w niskich cenach. Sprawdzony producent to gwarancja zadowolenia z zakupu.

 • Silnik

Maksymalna prędkość bieżni zależy od mocy silnika. Tańsze bieżnie ze słabszym silnikiem będą wolniejsze, są idealne dla początkujących biegaczy. Jeśli jesteś już doświadczonym biegaczem, skorzystaj z bieżni o mocniejszym silniku, która pozwoli Ci na trening w szybkim tempie.

 • Rozmiar

Tutaj chodzi głównie o szerokość i długość pasa bieżni. Pamiętajmy o tym, że im większe rozmiary pasa, tym bieg będzie wygodniejszy. Jednak zanim zakupimy bieżnie, sprawdźmy, czy mamy tyle miejsca, aby móc postawić bieżnię w mieszkaniu, lub w domowej siłowni. Jeśli masz mało miejsca, zastanów się nad wyborem składanej bieżni.

 • Maksymalna waga użytkownika

Tutaj możemy wybierać spośród bieżni o nośności od 100kg do 200kg. Im większa maksymalna waga użytkownika tym lepiej. Świadczy to o trwałości i solidności zakupionej bieżni.

 • Poziom amortyzacji

Ten wskaźnik również znajdziemy na bieżni. Im większa wartość stopnia amortyzacji, tym lepiej dla stawów.

 • Pomiar pulsu

Bardzo przydatna funkcja. Puls może być mierzony poprzez użycie pasa na klatce piersiowej. Dzięki tej funkcji i odpowiednim programom bieżnia może dobierać intensywność treningu do Twojej aktualnej formy.

 • Regulacja kąta nachylenia

Dzięki tej funkcji możemy urozmaicić sobie trening. Pas uniesiony do góry symuluje bieg na wzniesienie, które wymaga od nas jeszcze większego wysiłku niż zwykły bieg po płaskim terenie.

 • Wyświetlacz

Najlepiej jeśli będzie czytelny i duży. Dzięki temu będziemy znali czas treningu, przebyty dystans, prędkość oraz wartość obciążenia.

 • Przycisk bezpieczeństwa

Powinien być w zasięgu ręki, najlepiej jeśli jest duży i ma intensywny, wyróżniający się kolor. Dzięki temu w każdej chwili możesz zatrzymać bieżnię.