urodzinowe-babeczki
 

Jubileusz firmy to dobra okazja do świętowania zarówno w gronie pracowników, jak i kontrahentów czy klientów. Warto więc zastanowić się nad formatem takiego wydarzenia. Dziś przedstawimy 5 pomysłów, które naszym zdaniem mogą się sprawdzić w przypadku jego organizacji. Z pewnością bardzo duże znaczenie będzie miał tutaj odpowiedni catering, zawierający również napoje na eventy z logo firmy.

Powiąż atrakcje lub wystrój z symboliką, jaka kryje się za rocznicą

Organizując tradycyjny bal bądź bankiet rocznicowy trzeba zadbać o wystrój i atrakcje. Jeśli rocznica dotyczy fuzji dwóch firm i osiągnięcia wspólnego sukcesu, to można niejako symbolikę odnieść do małżeństwa, a dokładniej poszczególnych rocznic. Zatem jeśli jest to drewniana rocznica, czyli 5-ta, można zadbać o wystrój w drewnie, czy atrakcję w postaci orkiestry grającej na instrumentach drewnianych. Z kolei w 15-rocznicę nie można zapomnieć o eleganckich szklankach czy kryształach. Te pierwsze pozwolą raczyć się napojami na eventy w bardziej eleganckiej formie.

Powiązanie filmu dotyczącego osiągnięć z tradycyjnym bankietem

koreczki-na-bankiet

Poza odniesieniem do samej rocznicy, warto przypomnieć co na przestrzeni lat udało się osiągnąć. Zatem można zlecić przygotowanie bardziej amatorskiego lub profesjonalnego filmu, gdzie mogą wypowiadać się obecni i byli pracownicy różnego szczebla. Wszystkie laury powinny być tu wyraźnie podkreślone. Sama kinematografia to jednak za mało, gdyż gości trzeba odpowiednio ugościć. Zatem bez bankietu nie może się obyć. W ramach jego trwania można postawić na muzykę z gramofonu albo żywą w postaci zespołu instrumentalistów.

Impreza charytatywna połączona z licytacją również firmowych gadżetów

Oczywiście event firmowy może mieć również formę imprezy czy nawet balu charytatywnego. Tu ważne będą wystąpienia i przemówienia, ale gwoździem programu stanie się licytacja na rzecz organizacji czy fundacji wspieranej przez firmę przez lata. Może ona obejmować różne wartościowe przedmioty podarowane przez znane osoby, np. reklamujące firmę, a także te przekazane przez samych pracowników. Pomiędzy bardziej wartościowymi rzeczami do wylicytowania na szczytny cel, można również licytować firmowe gadżety zapakowane w ekologiczne torby, zawierające m.in. napoje z logo firmy. Zebranie dużej sumy na szczytny cel może bardzo pozytywnie wpłynąć na wizerunek marki i spowodować zwiększenie zainteresowania nie tylko klientów, ale również kontrahentów.

Koncert plenerowy dla mieszkańców miasta, nad którym obejmuje się patronat

Rocznicowy event firmowy może być wydarzeniem na skalę miasta i być organizowane razem z władzami miasta. Można zdecydować się na świętowanie w formie koncertu plenerowego na którym zaprezentują się gwiazdy muzyki popularnej, które uda się zaprosić. Niewątpliwie udostępnienie takiego wydarzenia szerszemu audytorium, a nie jedynie zamkniętemu gronu pracowników może przynieść niewątpliwe korzyści wizerunkowe dla firmy. Objęcie patronatu nad wydarzeniem organizowanym przez miasto i rozdawanie uczestnikom okolicznościowych prezentów z pewnością będzie dobrym pomysłem.

Impreza sportowa dla pracowników i mieszkańców miasta – maraton lub półmaraton

bieg

Muzyka świetnie nadaje się zarówno na promocję, jak i podsumowania i jubileusze, jednak sport również jest elementem łączącym, dzięki któremu można bardzo udanie uczcić jubileusz firmy. Świetnym pomysłem może być organizacja maratony lub półmaratonu, wszak takie wydarzenia przyciągają tłumy, a równocześnie stanowią dobrą metaforę biznesu. Wszak bieg po sukces jest bardzo długi, trudny i pełen niespodziewanych kryzysów i przeszkód, jednak jeśli się je pokona to osiągnięcie celu smakuje jeszcze lepiej. Podobnie jest z maratonami, które potrafią być dla uczestników równie uzależniające, jak inwestowanie dla biznesmenów. Oczywiście organizowany bieg koniecznie musi mieć elementy przypominające o rocznicy. Mogą to być banery na barierkach gdzie wyznaczona jest trasa, dmuchane reklamy na mecie, a także czapeczki i koszulki rozdawane wszystkim uczestnikom biegu na mecie.

Event rocznicowy firmy może mieć wiele odsłon. Jednak łączy je zadbanie o całą otoczkę, czyli poczęstunek i napoje na imprezy dla gości. Niezależnie od obranego pomysłu na świętowanie najważniejsze jest by jego rezultaty były owocne i kolejne takie wydarzenia mogły odbywać się z jeszcze większą pompą.